Tatvan Öğretmenevi

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartı ile rezervasyon yapabilir miyiz?

Evet. Web sitemiz üzerinden rezervasyon linkine tıklayarak kolayca rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Öğretmen olmayan kişilerde konaklayabilir mi?

Evet. Herkes konaklayabilir.

Öğretmenim kamu fiyatı mı vermeliyim?

2023 sonuna kadar kamu ücretinin yarısı kadar fiyat alınır. Rezervasyon yapan kişi öğretmen olduğunu belgelendirmezse ücret farkı ödeyeceğini kabul etmiş sayılır.

Restoranınızdan saat kaça kadar faydalanabiliriz?

Alakart restoranımız 23.00’a kadar hizmet vermektedir.

Fiyatlarınız oda fiyatımı kişi başı fiyatı mı?

Fiyatlarımız kişi başı olarak, oda kontenjanı dikkate alınarak belirlenir.

Çocuklardan da ücret alıyor musunuz?

36 Ayın altındakiler ücretsiz faydalandırılır. 36-72 Ay arasındakiler %50 ücretlendirilir. 72 Ayın üstünde olanlar yetişkin kabul edilir ve tam ücretlendirilir.

3 yaş altındaki çocuklar için nasıl giriş yapmalıyız?

3 yaş (36 aylık) altindaki çocuklar için kişi sayısı girmeye gerek yoktur. Ancak çocukların 36 aylık ve üzeri olması durumunda kişi sayısı girilmelidir. Yanlış beyan durumunda uygun oda bulunamamasındab kaynaklı Öğretmenevi geri ödemesiz rezervasyon iptali  hakkına sahiptir (Sözleşme sayfasında bunu kabul eder)

6 yaş üstünde olan çocuklar için nasıl giriş yapmalıyız?

6 yaş (72 aylık) üstünde olan çocuklar yetişkin olarak kabul edilir ve tam ücret alınır. Çocukları 72 aylık ve üzeri olan misafirler çocuklarını yetişkin olarak belirtmelidirler. Öğretmenevi yanlış beyanda bulunan misafirlerin rezervasyonlarını para iadesiz iptal etme hakkına sahiptir. 

Ben kamu çalışanıyım ancak eşim sivil. Bu durumda bir kamu bir de sivil seçeneğini mi işaretlemem gerekiyor?

Konaklayanlardan birinin kamu olması durumunda, konaklayan kişi eşini ve çocuklarını da kamu olarak işaretlemelidir. Aileden (anne,baba,eş,çocuk) birinin kamu olması durumunda herkes kamu, öğretmen olması durumunda herkes öğretmen ücretinden faydalanır(Öğretmen olan kişinin konaklayanlar arasında bulunması zorunludur. Aksi halde öğretmen indirimi uygulanamaz)

Eşimle birlikte gelecem. Üç kişilik ya da dört kişilik odayı seçebilir miyim?

Eşler dört kişilik oda seçtiklerinde odanın iki yatağı dolu görünür ve kalan iki yatak satın almaya açık olur. Bu yüzden paylaşımlı odaların tüm yataklarını dolduracak kişi sayısına sahip olan aileler bu odayı seçebilir. Diğerleri bu odalar yerine aile odaları seçmelidir.